W Renomie, najbardziej rozpoznawalnym budynku Wrocławia, rozbudowa nie zwalnia tempa. To nie jedyne zmiany. Globalworth, jej właściciel i zarządca, konsekwentnie powiększa listę marek. W marcu do grona najemców dołączyła znana polska sieć kawiarni – Etno Cafe.
Tenant-mix Renomy jest unikatowy i zróżnicowany pod względem formatów, a w efekcie jeszcze bardziej atrakcyjny. Chcąc sprostać oczekiwaniom najemców, jak i klientów, stale go poszerzamy i unowocześniamy. Dzięki otwarciu kawiarni pracownicy Renomy oraz mieszkańcy Wrocławia, zyskują kolejny powód do wizyty, a także wyjątkowe miejsce, w którym można spotkać się ze współpracownikami, wypić kawę, czy spędzić przyjemnie czas po pracy. Dodatkowym udogodnieniem jest zewnętrzny ogródek, który daje możliwość relaksu na świeżym powietrzu. To jednak nie wszystko. Już na jesieni udostępnimy Pedet, strefę gastronomiczno-kulturalną, która wzbogaci ofertę o nowatorskie koncepty restauracyjne. Jestem przekonana, że nowa Renoma stanie się miejscem, do którego odwiedzający będą chętnie wracać, nie tylko przy okazji zakupów, ale także spotkań w gronie rodziny czy znajomych".
komentuje Anna Merta, Retail Asset Management & Leasing Director, Globalworth Poland.
Wchodzimy w trudny proces integracji biznesu, który chwilę potrwa, ale naszym celem jest, aby nowe lokalizacje nabrały pełnego charakteru Etno. Będziemy przyglądać się nowym punktom i konwertować je pod nasz nowy koncept Etno 2.0 z uwzględnieniem specyfiki miejsc, w które wchodzimy. Nowy format Etno mogą już doświadczać Goście Etno we Wrocławiu w lokalizacjach Etno OVO, Etno Piłsudskiego 101, a także od 16 marca Goście naszej nowej kawiarni w Renomie."
mówi Karol Żuradzki, CEO grupy Etno Cafe.
Kolejny etap metamorfozy Renomy
Renoma jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Wrocławia i zarazem ikoną modernistycznej architektury. Obiekt otwarto w 1930 r. pod oryginalną nazwą Dom Towarowy Wertheim, a jego projektantem był berliński architekt Hermann Dernburg. Elewacje budynku ozdobiły istniejące do dziś rzeźby głów ludzi z różnych rejonów świata, mające symbolizować nie tylko międzynarodowe pochodzenie oferowanych towarów, ale przede wszystkim różnorodność kulturową i otwartość na drugiego człowieka. Zniszczony w wyniku działań wojennych Dom Towarowy Wertheim został częściowo odbudowany i otwarty w 1948 r. jako Powszechny Dom Towarowy, a wszystkie jego piętra oddano do użytku dopiero w 1985 r. Wtedy też budynek przyjął swoją obecną nazwę wyłonioną w konkursie przez mieszkańców Wrocławia. W 2009 roku Renoma została przebudowana i rozbudowana według projektu wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa. Na niższych kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów i punktów usługowych, natomiast wyższe piętra zajęły biura oraz część restauracyjna. Obecnie budynek przechodzi kolejną metamorfozę, w wyniku której przywrócona zostanie przedwojenna architektura dziedzińców, a także zyska nowe funkcje. Renoma jest jednym z trzech projektów biurowo-handlowych w portfelu Globalworth Poland, obok warszawskiej Hali Koszyki i katowickiego Supersamu.