Firma Globalworth z przyjemnością ogłasza, że zakupiła gwarancje pochodzenia na 100% prognozowanego zużycia energii elektrycznej w jej polskim portfelu w 2024 roku, co stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i dekarbonizacji. Wszystkie Gwarancje Pochodzenia umarzane są w interwałach comiesięcznych.
Zakup zielonej energii to ostatni krok w procesie dekarbonizacji. Globalworth nie ustaje w wysiłkach, aby zapewnić jak najwyższe parametry komfortu przy jak najmniejszym zużyciu energii i emisji gazów cieplarnianych.
Globalworth intensyfikuje swoje zobowiązania w kierunku zrównoważonego rozwoju poprzez zakup gwarancji pochodzenia na 100% prognozowanego zużycia energii elektrycznej w Polskim portfelu na rok 2024. To nie tylko dowód naszej troski o środowisko, ale także potwierdzenie naszej misji w budowaniu przyszłości opartej na czystej energii. Nasze działania są mocnym sygnałem dla użytkowników naszych obiektów, najemców oraz pozostałych partnerów biznesowych, że Globalworth jest liderem w działaniach pro-ekologicznych i jest gotowy podejmować wyzwania, których zwieńczeniem będzie pełna dekarbonizacja."
mówi Bartosz Marcol, Sustainability & ESG Manager w Globalworth Poland.
2. Następnym krokiem jest upewnienie się, że każda zużyta kilowatogodzina energii jest w pełni uzasadniona. Nieodpowiednie zarządzanie budynkiem może prowadzić do nadmiernego zużycia energii. Suboptymalne harmonogramy prac urządzeń, nieskoordynowane nastawy temperatur, nie uwzględnianie realnych ilości osób przebywających w budynku to tylko niektóre z zagrożeń.
3. Dopiero w ostatnim kroku po upewnieniu się, że zużycie energii jest optymalne można korzystać z lokalnych źródeł odnawialnych i nabywać energię z OZE. W budynkach zasilanych energią cieplną z miejskiej sieci ciepłowniczej lub gazem ziemnym jest to szczególnie istotne, ponieważ dekarbonizacja tych nośników będzie sporym wyzwaniem. W całym portfelu Globalworth Polska około 33% zużywanej energii nie jest energią elektryczną. Globalworth wyznaczył cel środowiskowy polegający na zmniejszeniu intensywności emisji gazów cieplarnianych o -46% do 2030 r. w porównaniu z poziomem odniesienia z 2019 r. (dla zakresu 1 i 2), a także zobowiązał się do pomiaru i redukcji zakresu 3.
Zarządzany przez ponad 260 specjalistów na Cyprze, Guernsey, w Polsce i Rumunii, łączna wartość jego portfela wynosi 3,2 mld euro, według stanu na 31 grudnia 2022 r. Około 96,4% portfela stanowią aktywa przynoszące dochód, głównie w sektorze biurowym, wynajmowane zróżnicowanej grupie ponad 690 krajowych i międzynarodowych korporacji. W Polsce Globalworth jest obecny w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Katowicach, natomiast w Rumunii jego aktywa obejmują Bukareszt, Timisoarę, Konstancę, Pitesti, Arad i Oradeę.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.globalworth.com oraz na profilach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn.